Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

ŁAŁ – odkryj pasję, podsumowanie

slide

Udało się! Trzy dni minęły, zanim się obejrzeliśmy. Dziękujemy wszystkim: gościom, twórcom atrakcji, no i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy! Mamy nadzieję, że bawiliście się tak samo świetnie jak my. Na wspomnienia jeszcze będzie czas, a tymczasem zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania!

 ŁAŁ – odkryj pasję w liczbach3 dni – zaczęliśmy w piątek o 16:00 i aż do 12:00 w niedzielę bez przerwy każdy mógł wziąć udział w atrakcjach. Bawiliśmy się w dzień i noc!Ponad 700 uczestników – osób, które chociaż raz weszły na teren wydarzenia, aby wziąć udział w atrakcjach,Dokładnie 78 atrakcji – tyle prelekcji, pokazów i warsztatów zostało przeprowadzonych, były tak różnorodne, że nawet nie próbujemy ich wymieniać!Ponad 100 wolontariuszy i twórców atrakcji, dzięki którym całe to wydarzenie było możliwe!O co chodzi w ŁAŁ?ŁAŁ nieustannie ma jeden cel – propagowanie szeroko rozumianej pasji. Wciąż aktualnym niestety problemem jest, że sporo ludzi nie ma pasji i nie wie, co z sobą robić w wolnym czasie. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy będzie mógł się odnaleźć, spróbować nowych rzeczy i znaleźć dla siebie coś ciekawego.Na ŁAŁ – odkryj pasję przychodzą zarówno osoby, które za darmo chcą podzielić się swoją pasją z innymi, opowiedzieć o niej, zarazić, podzielić się w formie warsztatów, czegoś nauczyć, jak i osoby, które swojej pasji dopiero szukają. Czas trwania atrakcji jest różny, ale często najkrótsze trwają zaledwie godzinę, to często wystarczająco, aby sprawdzić, czy dana pasja nas interesuje czy nie. A jeśli brakuje nam czasu, zawsze możemy zapytać prowadzącego o szczegóły. Może poleci nam jakąś grupę albo udzieli wskazówek jak zacząć?Oczywiście niektórzy mają więcej niż jedną pasję. Ba! Niektórzy mają tylko pasji, że już zaczyna im na nie brakować czasu. I takie osoby lubimy najbardziej!  Międzynarodowy festiwal?Niektóre media w tym roku pisały o nas jako o „międzynarodowym festiwalu”. Stało się tak, ponieważ po raz pierwszy nasze wydarzenie było adresowane także dla osób zza granicy, część atrakcji odbywała się również w języku angielskim, a to dzięki dofinansowaniu z Euroregionu Beskidy.Pasja jest czymś, co łączy, osoby w różnym wieku, niezależnie od języka, koloru skóry czy poglądów politycznych. Dlatego tak ważne, aby ją posiadać i rozwijać!

              .autor

Kajetan Woźnikowski

Pomysłodawca ŁAŁ, student Politechniki Śląskiej, a przy tym nieprzeciętny megaloman i grafoman. Jego zainteresowania to w głównej mierze dziennikarstwo, filozofia i fantastyka.

24 września 2018
left
Poprzedni
wpis
Czym jest Postcrossing?
Niesporczaki
Następny
wpis
right