Ta strona wykorzystuje pliki cookies . Więcej informacji

Magia kreatywności

slide

Kreatywność to magia, którą tworzymy na co dzień. Nie bierze się jednak z powietrza. Ważne, byś dostrzegał ją systematycznie, każdego dnia.Wszystko zaczęło się cztery lata temu, kiedy pani z biologii zapytała mnie, czy chciałabym zrobić książkę na konkurs ekologiczny. Wówczas nie wiedziałam jeszcze, że lubię wyzwania i adrenalinę, ale od razu się zgłosiłam.

Wtedy w mojej głowie zrodziła się myśl... Chciałam stworzyć publikację z fantazją, inną niż wszystkie- przestrzenną książkę, której widok miałby wywoływać nieziemskie emocje. Elementy przestrzenne takie jak ptaki, stojące trawy drzewa... Chciałam, by wszystko było realistyczne. Pragnęłam znowu być dzieckiem, zrobić coś, po co sama chętnie sięgnęłabym w księgarni. Co roku od tamtego momentu robiłam książki o zwierzętach w różnej tematyce.Marzę, że oprócz stresu pasji tworzenia, pozostanie mi w głowie uśmiech dziecka, które otrzyma książkę i pozostawi mi od siebie bagaż wspomnień, podzieli się tą niesamowitą energią, bym mogła dalej trwać w działaniu. Moim celem nie jest uzdrawianie, lecz wspomaganie terapii dzieci z autyzmem. Priorytetem jest nauka i uśmiech. Projekt ma sens tylko wtedy, gdy ktoś go potrzebuje, gdy Ty sam jesteś potrzebny. Wówczas czujesz siłę, moc nie do opisania. Ważne jest, by z niej korzystać, działać – wtedy tworzysz choć fragmencik tego, co chciałbyś zmienić na lepsze.

Każdy człowiek kryje w sobie,

wiele powiązań,

nie ma znaczenia to co powierzchowne,

tylko jak potężną sieć ma we wnętrzu,

sieć myśli,

sieć wspomnień,

sieć pragnień i emocji,

sieć ta jest niepojęta,

przynajmniej dla Nas,

patrz ...czy oni nie są cudowni?

to tylko człowiek albo aż człowiek.

Wszystko zaczyna się od jednej myśli, a kończyć powinno się na prawdziwym dziele, do którego zaliczamy nie tylko dzieła sztuki, ale i projekty, czyli wszystko to powstaje z chęci działania człowieka. Wystarczy tylko zacząć…

autor

Zofia Siwy

13 listopada 2018
left
Poprzedni
wpis
Czym jest Postcrossing?
OSS MAŁA WOJOWNICZKO!
Następny
wpis
right